Статьи

Про HR-еволюцію на «HRD-середі» від HeadHunter Україна

Про HR-еволюцію на «HRD-середі» від HeadHunter Україна

13 вересня компанія HeadHunter Україна провела «HRD-середу» , бізнес-сніданок для директорів з персоналу та перших осіб компаній.

Це традиція, що народилася в проекті «Премія HR-бренд Україна», як втілення місії бути майданчиком живого спілкування професіоналів та розвитку майбутнього професії HR.

Цього разу червоною ниткою всіх виступів cтала тема еволюції HR-функції та як змінюється HR в результаті впливу технологій.

У гостинній залі ресторану Sam’s Steak House зібралося півсотні учасників. Для тих, хто не зміг бути присутнім, наведемо тут тези виступів. Ірина Брицька, директор з маркетингу та PR HeadHunter Україна, поділилася новинами HeadHunter, як працює HR-аналітика на hh.ua.

Про HR-еволюцію на «HRD-середі» від HeadHunter Україна

Не секрет, що в епоху щосекундного завантаження інформаційного поля функції якісного аналізу даних стають дедалі актуальнішими. На даний момент, на сайті hh.ua є більше 1 млн резюме, більше 136 000 з яких додалися за перше півріччя 2017. З іншого боку, сайтом користується близько 55 тисяч компаній-роботодавців України. Очевидно, оперуючи такою масивною базою, необхідно створювати все нові і нові інструменти якісного пошуку саме тих спеціалістів, які потрібні кожному конкретному керівнику. Інші опції, які надає робота з сайтом, теж потребують автоматизації. За даними опитування користувачів, найбільший попит є на збір даних про пошукачів, аналіз внутрішніх та зовнішніх даних про зарплати, формування панелі HR-показників, впровадження єдиної панелі управління HR-процесами та оцифровку воронки підбору персоналу. Для ефективного вирішення цих та інших питань, що неодмінно виникають у кожній службі персоналу, де немає штатного аналітика, планується впровадження проекту «Люди в цифрах» - спеціалізованої HR-аналітики ринку праці на основі баз вакансій та резюме.

Аналіз бази вакансій (напрям «Карта вакансій») створюється, щоби дізнаватися, хто ще прямо зараз шукає таких самих спеціалістів, та оцінювати потенційний рівень конкуренції при пошуку того чи іншого працівника, тобто бачити попит.

Аналіз бази резюме (напрям «Донори-акцептори») надає можливість отримувати дані про гендерні, вікові та професійні особливості вибірки працівників певної компанії, які шукають або змінили роботу; визначати, який стаж є пороговим для прийняття рішення про зміну роботи; які зарплатні очікування в тої чи іншої категорії пошукачів, і навіть порівнювати ці дані з вибіркою конкурентів по ринку.

Всі ці можливості стануть доступними на hh.ua вже зовсім незабаром.

Сергій Геренко, викладач програми MBA Единбурзької бізнес-школи, спікер програми HRCI міжнародної платформи House of Knowledge виступив з темою «HR: прогнози еволюції» .

«Проаналізувавши динаміку розвитку управління людськими ресурсами протягом ХХ століття, можна помітити, що потреба в HR-функції прямо пов’язана з прискоренням чи сповільненням темпів розвитку світової економіки. Зокрема зараз, коли світова економіка виходить з кризи, попит на HR-спеціалістів зростає, і паралельно модернізується модель компетенцій.

Додається консультаційна функція, глобальна та культурна ефективність, знання бізнесу. Стрімко розвивається автоматизація, адміністрування персоналу, процеси навчання, адаптації, рекрутингу та оцінки стають все більш технологічними. Натомість все більше “human” складової стає в галузі управління організацією, створення контенту та прийняття рішень», - зазначив Сергій Геренко.

Про HR-еволюцію на «HRD-середі» від HeadHunter Україна

Великі компанії все частіше вдаються до використання чат-ботів, які запрограмовані відповідати на типові запитання співробітників. Інформаційна HR-система Zenefits (cloud based) з інтерфейсом для кожного працівника організації оптимізує роботу з компенсаціями, робочими контрактами, табелювання, управління пільгами, курси адаптації та навчання.

На думку Сергія Геренко, в числі тенденцій майбутнього буде зменшення чисельності in-house HR і збільшення частки аутсорсингу, стратегічне мислення як ключова компетенція HR, розширення використання аналітики та big data, акцент на маркетинг бренду роботодавця. Отже, щоб залишатися в професії, варто отримати досвід поза межами HR, підсилити свої навички в аналітиці та консультуванні, отримати досвід міжнародних освітніх програм, а також докладати зусилля до розвитку особистого бренду.

Сергій Бондаренко, Digital Innovations Manager компанії Deloitte виступив з темою «D.Lance – корпоративна платформа для позаштатних працівників Deloitte» .

Про HR-еволюцію на «HRD-середі» від HeadHunter Україна

Говорячи про приборкання часу, Сергій, в першу чергу, говорить про перехід від економіки дефіциту до економіки надлишку. Виклики, які з огляду на це, постають перед компаніями, зокрема перед Deloitte – це до 30% плинності кадрів, прагнення працівників до вільного графіку/віддаленої роботи, еміграція. Звісно, такі тенденції стимулюють реформу рекрутингу.

Одним з ключових аспектів даної трансформації є технологічний прогрес та ідеологія розподілення людських ресурсів. Так з’являється платформа D.Lance для позаштатних працівників Deloitte. Її метою є оптимізація функції, створення кадрового резерву та Export Hub.

Головне мотто проекту “Deloitte loves Freelancers”, головне його переконання – час підбирати персонал за компетенціями. Світові тренди погоджуються: в цифрову епоху все актуальнішим стає управління компетенціями.

У HR-спільноти багато питань викликали нововведення у трудовому законодавстві щодо працевлаштування іноземців. Юридичний партнер Премії ЮФ «Ілляшев та Партнери» , досягнення якого в галузі трудового права неодноразово були відзначені провідними міжнародними та національними рейтингами, надали роз’яснення та підготовали експертний матеріал.

Леонід Гілевич, юрист ЮФ «Ілляшев та Партнери» , виступив з темою «Топ-7 нововведень у працевлаштуванні іноземних громадян в Україні» . У виступі Леоніда Гілевича йшлося про отримання тимчасового дозволу на проживання; про визначення «особливої категорії» іноземців та осіб без громадянства, які мають право отримати 3-річний дозвіл на працевлаштування; про скорочення переліку документів для отримання дозволу на працевлаштування; про диверсифікацію термінів дії дозволів на працевлаштування для різних категорій працівників; про роботу іноземця на декількох посадах або в декількох роботодавців; та про мінімальну заробітну платню для іноземних спеціалістів.

Про HR-еволюцію на «HRD-середі» від HeadHunter Україна

Підсумовуючи виступ Леоніда, відзначимо: вже з 27 вересня українським роботодавцям має стати простіше оформлювати на роботу іноземців, а іноземним інвесторам – отримувати підстави для довготривалого перебування в Україні.

З експертною статтею Леоніда Гілевича «Топ-7 нововведень у працевлаштуванні іноземних громадян в Україні» ви можете ознайомитися ТУТ .

Виступи спікерів викликали зацікавленість аудиторії та активне обговорення. Але не знаннями єдиними.

На завершення Освітній партнер «HRD-середи» Единбурзька бізнес-школа Східна Європа , платформа House of Knowledge розіграли серед гостей три сертифікати зі знижкою на навчання у будь-якій з міжнародних програм платформи.

Про HR-еволюцію на «HRD-середі» від HeadHunter Україна

Продовжили святкову атмосферу на терасі: гостей чекав HappyFresh від команди Headhunter Ukraine – а це завжди чудова нагода поспілкуватися з колегами.

Дякуємо партнерам «HRD-середи» за співпрацю, експертність та професіоналізм:

Освітній партнер «HRD-середи»: Единбурзька бізнес-школа, Східна Європа, платформа House of Knowledge - Юридичний партнер Премії: ЮФ «Ілляшев та Партнери»

Дякуємо учасникам «HRD-середи» за лояльність та причетність до події.

Дякуємо ресторану Sam’s Steak House за гостинність та затишок!

Отже незабаром чекайте на нові звіти про найактуальніше.

Вакансии дня

Комментарии